Analiza torów PGE Ekstraligi 2020 – Lublin

Za nami niezwykle intensywny sezon PGE Ekstraligi. Na GuruStats to już tradycyjnie czas podsumowań i analiz, w których bierzemy pod lupę statystyki ekstraligowych torów. Znajduje się w nich też zestawienie mijanek, czyli wszystkich wyprzedzeń pomiędzy rywali po rozegraniu pierwszego łuku.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2020:

[11,14] Lublin – 4 miejsce

2019: [12,57] – 4 miejsce

Drugi raz z rzędu czwarte miejsce w klasyfikacji mijanek zajął tor w Lublinie. Nie wpłynął na to gorszy rezultat w porównaniu do zeszłego sezonu. Najwięcej ścigania zobaczyliśmy w spotkaniu przeciwko Włókniarzowi Częstochowa (16), a najmniej w starciu z Falubazem Zielona Góra. To drugie spotkanie dostarczyło jednak wielkich emocji związanych z walką o pierwszą czwórkę.

W Lublinie szalał Grigorij Laguta, który wykonał aż 14 akcji na własnym obiekcie. Kibiców rozgrzewali też Matej Zagar (9) i Paweł Miesiąc (8). Zawodnicy Motoru wykorzystywali atut własnego toru na starcie, bo w pierwszej fazie wyścigów pokonali aż 60,1% rywali. Lepsza pod tym względem była jedynie FOGO Unia Leszno. Na dystansie udało im się osiągnąć bilans +10 punktów, a skuteczność w tym aspekcie wyniosła 6,2% (trzeci wynik w PGEE).

Rozkład mijanek na okrążenia jest dosyć płaski w porównaniu do pozostałych torów, ponad 37% akcji wydarzyło się w drugiej połowie biegów. W Lublinie, identycznie jak w Rybniku i Wrocławiu, najwięcej wyprzedzeń odnotowaliśmy w biegu nr 1. Statystyki pól startowych charakteryzowały się przepaścią pomiędzy polem C (14% wygranych) i D (28%).

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2020:

4. [11,14] Lublin
5. [10,75] Rybnik
6. [10,56] Wrocław
7. [9,00] Gorzów
8. [6,56] Zielona Góra

Facebook Comments Box