Analiza torów PGE Ekstraligi 2020 – Rybnik

Za nami niezwykle intensywny sezon PGE Ekstraligi. Na GuruStats to już tradycyjnie czas podsumowań i analiz, w których bierzemy pod lupę statystyki ekstraligowych torów. Znajduje się w nich też zestawienie mijanek, czyli wszystkich wyprzedzeń pomiędzy rywali po rozegraniu pierwszego łuku.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2020:

[10,75] Rybnik – 5 miejsce

2017: [15,57] – 2 miejsce

Rybnicki tor powrócił do PGE Ekstraligi w fatalnym stylu, bo w inauguracyjnym meczu przeciwko Falubazowi zobaczyliśmy tylko jedną akcję na dystansie. Na szczęście kolejny był jednym z najlepszych w całym sezonie, a PGG ROW po emocjonującym i pełnym walki na dystansie meczu pokonał drużynę z Gorzowa. Pozostałe spotkania, poza interesującą potyczką nr 1 z Włókniarzem, nie popadały już w skrajność i były po prostu przeciętne. Rybnicka średnia na koniec sezonu wyniosła 10,75 mijanki/mecz, co jest niestety rezultatem znacznie gorszym od tego z sezonu 2017, w którym ten tor był jednym z dwóch najlepszych w PGE Ekstralidze.

Drużyna PGG ROW-u Rybnik odstawała zdecydowanie od reszty stawki, dlatego nie zaskakują słabe notowania na własnym obiekcie. Reprezentanci beniaminka stracili na dystansie łącznie aż 51 punktów, z czego 26 u siebie. Trzeba zwrócić tutaj uwagę na różnicę w jakości startów, bo w Rybniku skuteczność żużlowców ROW-u wyniosła 45,9%, a na wyjeździe tylko 32,7%. Najwięcej udanych szarży przeprowadził Kacper Woryna (11), a drugi wynik osiągnął Rune Holta (7).

Charakterystycznym punktem meczów rozgrywanych przy ul. Gliwickiej były wyprzedzenia na ostatnim okrążeniu, które stanowiły 22% całości. Był to zdecydowanie najwyższy wynik w PGE Ekstralidze. Rybnicki tor był także drugim (po wrocławskim) z ponad 30% udziałem akcji po zewnętrznej. Obiekty ROW-u i Sparty połączył w statystykach również bieg nr 1, w którym odnotowano najwięcej mijanek. W Rybniku mieliśmy też najmocniejsze pole D, bo wygrano z niego 28% biegów i zdobyto 27% możliwych punktów.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2020:

5. [10,75] Rybnik
6. [10,56] Wrocław
7. [9,00] Gorzów
8. [6,56] Zielona Góra

Facebook Comments Box