Analiza torów PGE Ekstraligi 2022 – Ostrów

Po zakończeniu zmagań w PGE Ekstralidze zabraliśmy się już tradycyjnie za szczegółową analizę torów. To już szósty sezon z rzędu, w którym zanotowaliśmy wszystkie mijanki, czyli wyprzedzenia pomiędzy rywalami po rozegraniu pierwszego łuku.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2022:
[10,29] Ostrów – 5 miejsce

Ściganie w Ostrowie utrzymało się na poziomie z eWinner 1. Ligi. W zeszłym sezonie na torze Ostrovii oglądaliśmy średnio 10 mij/mecz, co dało czwartą pozycję na zapleczu PGE Ekstraligi. Tegoroczne zmagania dały delikatnie wyższy rezultat, nawet pomimo braku walki na dystansie w ostatnim meczu z Apatorem (tylko 3 mijanki). Najwięcej manewrów wyprzedzania dostarczyło spotkanie przeciwko gorzowskiej Stali (15). Dużo działo się też w starciu z Włókniarzem, ale tam licznik musiał zatrzymać się dziewiątym biegu (13).

Arged Malesa Ostrów Wlkp. zakończyła rozgrywki bez ani jednego punktu. Słabość beniaminka zauważymy w statystykach na własnym torze. Ostrowianie byli zdecydowanie najsłabszą drużyną na starcie, u siebie ich skuteczność wyniosła zaledwie 35,7%. Był to wynik gorszy od dyspozycji startowej na wyjazdach (38,5%). Podopieczni Mariusza Staszewskiego zanotowali u siebie ponadto ujemny bilans na dystansie (-6). Jedynym zawodnikiem, który wyszedł na plus w tym aspekcie był Chris Holder (9:3, +6).

Plusem ostrowskiego toru była niewątpliwie liczba wyprzedzeń na ostatnim okrążeniu. Zanotowaliśmy na nim aż 15 zamian pozycji pomiędzy rywalami, co było najwyższym wynikiem w całej PGE Ekstralidze. Na przestrzeni całego sezonu to właśnie ostrowskie pola startowe były najrówniejsze. W 99 biegach rozkład zwycięstw na torach A-B-C-D prezentował się następująco: 24-25-25-25. Biorąc pod uwagę zdobycze punktowe, zauważymy nieco większe różnice (od 139 do 160 pkt), ale nadal nie znajdziemy innego z toru z równiejszym rozkładem.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2022:

5. [10,29] Ostrów
6. [9,90] Toruń
7. [9,00] Lublin
8. [7,30] Gorzów

Facebook Comments Box