Najlepsi dystansowcy PGE Ekstraligi

W zeszłym tygodniu zaprezentowaliśmy najlepszych startowców PGE Ekstraligi. Poniżej dopełnienie tego artykułu i lista najlepszych żużlowców na dystansie. Więcej alternatywnych statystyk jest dostępnych w tym miejscu.

Uwaga: Do bilansu jazdy na dystansie liczony jest fragment od wejścia w drugi łuk pierwszego okrążenia do zakończenia biegu. Nie uwzględnia się w nim zamian pozycji z kolegą z pary oraz zysków i strat spowodowanych przez inne czynniki (np. defekty).

Poz.ZawodnikKlubSDYPorażki
na starcie
Bilans
na dystansie
SDY
DOM
SDY
WYJ
1.Maciej JanowskiWrocław62,5%72+4556,3%67,5%
2.Bartosz ZmarzlikGorzów50,0%44+2239,1%61,9%
3.Leon MadsenCzęstochowa29,6%71+2125,0%34,3%
4.Janusz KołodziejLeszno23,4%64+1528,1%18,8%
5.Tai WoffindenWrocław20,0%40+819,0%21,1%
6.Daniel BewleyWrocław16,0%75+1216,2%15,8%
7.Anders ThomsenGorzów11,4%70+813,5%9,1%
8.Grigorij LagutaLublin13,6%62+713,6%10,0%
9.Jonas JeppesenCzęstochowa9,2%65+69,7%8,7%
10.Jason DoyleLeszno8,9%45+415,4%0,0%
Facebook Comments
.