Najlepsi startowcy PGE Ekstraligi

Artem Laguta to w tym momencie najlepiej startujący żużlowiec na świecie. Rosjanin dominuje w tym aspekcie nie tylko w Grand Prix, ale również w PGE Ekstralidze. Na podium znajdują się ponadto Jason Doyle i Martin Vaculik. Poniżej tabela z najlepszą dziesiątką, a pod tym linkiem rozbudowane statystyki.

Poz.ZawodnikKlubSSTWygrane
na starcie
Porażki
na starcie
SST
DOM
SST
WYJ
1.Artem LagutaWrocław74,8%1043573,6%76,1%
2.Jason DoyleLeszno72,7%1013872,5%72,9%
3.Martin VaculikGorzów71,7%913675,0%67,8%
4.Bartosz ZmarzlikGorzów70,9%1054367,6%73,8%
5.Wiktor LampartLublin67,9%723471,7%64,2%
6.Mikkel MichelsenLublin65,4%894774,2%57,1%
7.Emil SayfutdinovLeszno65,0%894871,2%57,8%
8.Jakub MiśkowiakCzęstochowa63,7%724162,5%64,9%
9.Patryk DudekZielona Góra63,6%965567,6%60,0%
10.Tai WoffindenWrocław63,3%623666,1%58,3%
Facebook Comments
.