Najlepsze pary PGEE rozbite

W przerwie pomiędzy sezonami wielu zawodników zmieniło barwy klubowe. Liczne roszady w ekstraligowych składach spowodowały, że w przyszłym roku nie zobaczymy na torach najlepszych par minionego sezonu.

Z pięciu najlepszych duetów ostatnich rozgrywek jedynie Antonio Lindback i Krystian Pieszczek będą mieli okazje do dalszych wspólnych startów. Rozbite zostały za to pozostałe pary, które mogły pochwalić się najlepszym bilansem punktowym w PGE Ekstralidze. Ciekawostką jest fakt, w sezonie 2017 była tylko jedna para, która przebiła niżej wymienione duety w liczbie biegów. Mowa tutaj o Emilu Sajfutdinowie i Peterze Kildemandzie. Obaj odjechali wspólnie aż 50 wyścigów, lecz zanotowali w nich skromny bilans +7 punktów (153:146).

1. [+46, 134:88] Martin Vaculik-Przemysław Pawlicki (Cash Broker Stal Gorzów)
3,622 pkt/bieg
17 zwycięstw (10x 5:1)
17 remisów
3 porażki

Najlepszy bilans zanotował słowacko-polsko duet z Gorzowa. Vaculik i Pawlicki przegrali zaledwie 3 wyścigi, z czego tylko jeden na własnym torze. Ich pogromcami okazali się Andrzej Lebiediew i Maksym Drabik. Pawlicki będzie teraz poszukiwał podobnej skuteczności w Grudziądzu. Być może stworzy tam parę z Krzysztofem Buczkowskim, który w ostatnich sezonach dobrze radził sobie w jeździe parą z Rafałem Okoniewskim.

2. [+40, 158:118] Tai Woffinden-Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław)
3,435 pkt/bieg
21 zwycięstw (13x 5:1)
15 remisów
10 porażek

Woffinden i Woźniak wygrali aż 10 biegów na wyjeździe – żadna para nie mogła pochwalić się tak dobrym wynikiem. Srebrni medaliści tegorocznych rozgrywek bardzo dobrze spisywali się w fazie play-off, w której wygrali połowę z 14 wyścigów. W nowym sezonie Woźniak zajmie miejsce Pawlickiego w Gorzowie i będzie miał duże szanse na stworzenie kolejnej mocnej pary.

3. [+37, 117:80] Antonio Lindback-Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
3,545 pkt/bieg
19 zwycięstw (10x 5:1)
8 remisów
6 porażek

Siłą pary z Grudziądza była świetna jazda przed własną publicznością. Lindback i Pieszczek wygrali u siebie 14 biegów, co było najlepszym wynikiem w całej PGE Ekstralidze. Zawodnikom MrGarden GKM-u nie przeszkodził w tym nawet brak jazdy w fazie play-off.