Ekspresowy duet Cyfer-Jonasson

Troy Batchelor posiada aktualnie najlepszą średnią biegową w Nice PLŻ. Australijczyk wygrał aż 80% swoich biegów. Zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu zaliczył tylko po jednej „wpadce”. Tuż za zawodnikiem ROW-u Rybnik znajdują się Anders Thomsen oraz Andreas Jonsson. Obaj Skandynawowie mają identyczną średnią biegową, wynoszącą 2,600 pkt/bieg. Należy jednak pamiętać, że Duńczyk w ostatniej kolejce odjechał zaledwie jeden bieg, podczas którego nabawił się kontuzji obojczyka.

Według klasyfikacji „+/-„ najlepszą parą w Nice PLŻ jest duet Cyfer-Jonasson, który wykręcił wynik na poziomie +14. Wrażenie robi również para Bech-Fajfer. Gdańszczanie występowali ze sobą trzykrotnie i za każdym razem wygrywali podwójnie. Nie za ciekawie wygląda sytuacja w Krakowie. Żużlowcy Wandy w dotychczasowych dwóch spotkaniach zaliczyli zaledwie jedną indywidualną wygraną, co przełożyło się na jedyne biegowe zwycięstwo drużyny.

Bardzo ciekawie prezentuje się tabela przedstawiająca statystykę torów. Przede wszystkim interesujące wnioski można wysnuć z Lublina, gdzie w tym sezonie zawodnicy już piętnastokrotnie zwyciężali z pola D, co stanowi idealne 50%. Lublin pozostaje jedynym torem na zapleczu PGE Ekstraligi, gdzie to właśnie tor spod bandy jest najbardziej skuteczny.

Facebook Comments Box
.