Kołodziej zadecydował! @badziaster zwycięzcą #trojkanakolejke!

Dopiero przedostatni bieg tego sezonu PGE Ekstraligi zdecydował o tym, kto zostanie zwycięzcą gry #trojkanakolejke. Ostatecznie drugie miejsce Janusza Kołodzieja zapewniły wygraną graczowi o nicku @badziaster! Twitterowicz z Wrocławia zdobył w całej zabawie 562 punkty, wyprzedzając w klasyfikacji użytkowników @KarolinaBuchowska (559) i @BartoszTasarek (556). Oddajmy zatem głos triumfatorowi zabawy, który zdradził kilka ciekawostek odnośnie swojej taktyki.

– Dołączyć do gry zdecydowałem się dość późno, więc przystąpiłem z marszu, stosując zasadę, aby nie wykorzystać wszystkich liderów od razu. Efektem tego był pozornie dość marny efekt – po trzech kolejkach zdobyłem tylko 72 punkty. Po takim początku spędziłem trochę czasu, aby rozpisać wszystkie kolejki do końca rundy zasadniczej i wstępnie przypisać trójki. Pojawił się wtedy najważniejszy wniosek: wygra osoba, która wystawi zawodników w ich najlepszej formie. I wtedy zaczęła się moja ofensywna gra i marsz w górę klasyfikacji – szczególnie, że miałem wykorzystanych już wtedy Mroczkę, Thorsella czy Smektałę – mówi @badziaster.

– Z tą ostatnią kolejką wiąże się ciekawa historia mojego rozegrania finiszu. Traciłem wtedy punkt do lidera. Wiedziałem, że @BartoszTasarek na pewno wystawi Lindgrena oraz kogoś spośród grupy: Drabik, Hampel, Zagar. Ja nie miałem do dyspozycji Drabika, ale mogłem zagrać Kołodziejem, którego wcześniej wykorzystał już lider. Sprawę komplikowało, że Kołodziej był po słabym pierwszym meczu finału. Jako, że musiałem zdobyć więcej punktów niż @BartoszTasarek, musiałem zagrać inną trójką niż on. Gdybym zagrał Hampelem, Zagarem i Lindgrenem, on zagrałby tym samym zestawem i skończyłbym drugi (a może nawet niżej – inni nacierali). Dlatego zagrałem va banque – postawiłem na Kołodzieja tylko dlatego, że on nie mógł być wykorzystany przez @BartoszTasarek… Jak pojechali Drabik i Kołodziej w ostatnim meczu wszyscy wiemy… – kończy zwycięzca pierwszej edycji #trojkanakolejke.

Ze swojej strony chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w grze. Przyznam, że nie liczyłem na aż takie zainteresowanie. Powrócimy na pewno w przyszłym sezonie. W najbliższym czasie pojawi się za to podsumowanie #speedwaytyp18.

Klasyfikacja końcowa #trojkanakolejke

Facebook Comments Box