Powrót Hliba, trudne początki Niedźwiadków

Mecz w Rawiczu miał dwóch bohaterów, Pawła Hliba oraz Patryka Rolnickiego. Obaj na tą chwilę są najskuteczniejszymi zawodnikami 2. Ligi Żużlowej. Paweł Hlib zanotował swój pierwszy występ od 15 września 2013 roku. Wychowanek Stali Gorzów startował wtedy na zasadzie gościa w drużynie Wandy Kraków, zdobył wówczas siedem punktów plus bonus w siedmiu startach. Paweł Hlib w sobotnim meczu w Rawiczu dwukrotnie zanotował „trójkę”. Były to jego pierwsze wygrane biegi od czerwca 2013 roku, podczas wyjazdowego meczu we Wrocławiu.

Natomiast drugi z bohaterów, Patryk Rolnicki, zanotował trzynaście punktów plus bonus. Rok temu polski junior tylko dwukrotnie zanotował tak dobry wynik w najniższej klasie rozgrywkowej. Byli to Dominik Kubera w domowym meczu przeciwko Kolejarzowi Opole oraz Szymon Szaluderbach w wyjazdowym spotkaniu w Opolu. Jednak ten drugi potrzebował jedną gonitwę więcej od Rolnickiego oraz Kubery.

Trzy drużyny z 2. Ligi Żużlowej mają na swoim koncie już trzy mecze, zatem można się już pokusić o pierwsze analizy. Jedną z tych drużyn jest Steiner Unia Kolejarz Rawicz. „Niedźwiadki” mają na koncie remis oraz dwie porażki. Jak spojrzymy na liczby można zauważyć, że ich problemem jest sam początek meczu, otóż w biegu pierwszym oraz drugim ich średnia wynosi 1,67. W otwierającej gonitwie dnia składa się na to jeden remis oraz dwie podwójne porażki, natomiast w wyścigu drugim rawiczanie do tej pory dwukrotnie przegrywali 2:4 oraz raz 1:5.

Facebook Comments Box
.