Rekord Lewandowskiego

W cieniu walki o tytuł indywidualnego mistrza świata doszło do historycznego wydarzenia. W trzech biegach piątkowego turnieju wystartował Krzysztof Lewandowski, który został tym samym najmłodszym zawodnikiem w historii cyklu Grand Prix.

1 października Polak liczył sobie dokładnie 16 lat i 254 dni. W zestawieniu, liczącym żużlowców z co najmniej jednym wyścigiem, Lewandowski wyprzedził o 30 dni Mikkela Bech Jensena. Duńczyk w sezonie 2011 otrzymał dziką kartę na turniej w Kopenhadze. Jensen zdobył wtedy 2 punkty, więc to on nadal pozostaje najmłodszym punktującym zawodnikiem w historii.

Pierwsza dziesiątka najmłodszych uczestników Grand Prix wypisana została w poniższej tabeli. Więcej rekordów cyklu znajduje się w tym miejscu.

Poz. Zawodnik Państwo Runda Wiek Biegi Punkty GP Msc.